Sitodruk
15992
page-template-default,page,page-id-15992,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Sitodruk

Najtrwalsze z trwałych

Sitodruk jest techniką, której najważniejszą cechą jest niesamowita wytrzymałość. Drukarnia Lendo w Bolesławcu oddaje do dyspozycji klientów szereg farb, dzięki którym można uzyskać fantastyczne efekty wizualne. Sitodruk to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą złożyć zamówienie powyżej 30 sztuk. Zastosowanie sitodruku jest bardzo szerokie i nie ogranicza się jedynie do odzieży – tą metodą znakuje się m.in. drewno, papier, ceramikę, stal czy szkło. Wydruki uzyskane tą metodą cieszą się niezwykłą popularnością ze względu na łatwość produkcji, ekonomiczność w przypadku dużych zamówień, oraz co ważne – trwałość powstałych wydruków. Nadruki wykonane metodą sitodruku są bardzo odporne na działanie wody, chemii czy warunków atmosferycznych.

Więcej, znaczy taniej

Z pewnością nie jest Ci obca zasada „Więcej znaczy taniej”. Jest ona wyjątkowo trafna w przypadku sitodruku. Wybór tej techniki oznacza pewne koszty stałe niezależne od ilości zamawianych sztuk. Chodzi głównie o przygotowanie do druku w postaci klisz i naświetlenia ich na matryce. Każdy kolor dodatkowy to kolejne sito do naświetlenia, co zwiększa koszt. Jednak należy pamiętać, że koszt jest jednorazowy! Jeżeli po pewnym czasie od zamówienia będziesz chciał wznowić produkcję – matryce będą na Ciebie czekały!

Technika z historią

Technika druku sitowego na stałe weszła do kanonu poligraficznego i pod wieloma aspektami nie ma sobie równych. Pomimo ograniczeń w ilości kolorów, nadrabia trwałością nadruku oraz żywotnością kolorów.